KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15154046
*
nr 1515 4046
Jens Sinding Christensen
(1888-1980), Danmark
Oljemålning, Kyrkoruin. Signerad. Olja på pannå, 22x29 cm, yttermått inklusive ram: 30x37 cm
Kondition: slitage
Jens Sinding Christensen, född 1888, död 1980, dansk målare,
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 januari 2023
kl 18:38:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/1 17:01:57
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jens Sinding Christensen
Jens Sinding Christensen, född 1888, död 1980, dansk målare,
Läs mer om Jens Sinding Christensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa kyrkoruin norden olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Jens Sinding Christensen
Kondition: slitage
Jens Sinding Christensen, född 1888, död 1980, dansk målare,
Läs mer om Jens Sinding Christensen
nr 1515 4046
Jens Sinding Christensen
(1888-1980), Danmark
Oljemålning, Kyrkoruin. Signerad. Olja på pannå, 22x29 cm, yttermått inklusive ram: 30x37 cm
Kondition: slitage
Jens Sinding Christensen, född 1888, död 1980, dansk målare,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 januari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/1 17:01:57 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jens Sinding Christensen
Jens Sinding Christensen, född 1888, död 1980, dansk mÃ¥lare,Läs mer om Jens Sinding Christensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa kyrkoruin norden olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37